Ogród otwiera szeroki podjazd, który prowadzi nas prosto do budynku. Po obu stronach znalazły swoje miejsce okazałe platany o naturalnej formie. Każda ze stron jest minimalistyczna, ale jednak nieco inna. Po prawej stronie drzewa są posadzone w rozległej łące z traw ozdobnych – rozplenic, natomiast po lewej stronie rosną w trawniku.
Idąc w głąb ogrodu napotykamy zapowiedź tego co dzieje się za budynkiem. Mianowicie, iglak w formie bonsaia, obsadzony wokół kostrzewą siną. Stanowi on pewnego rodzaju rzeźbę ogrodową.
Tuż za nim wzdłuż ogrodzenia w donicach z cortenu zaprojektowaliśmy kolejne monogatunkowe nasadzenie z zimozielonej laurowiśnii.
W ogrodzie japońskim konieczne są kamienie – symbolizują one niezmienność i trwałość przyrody. Dlatego też, zastosowaliśmy kilka rodzajów kamienia. Głazy użyte do dekoracji ogrodu mają naturalną formę, kolor i fakturę.
Kulminacją jest aranżacja z tyłu budynku, do której prowadzi nas drewniany podest meandrujący między różnymi rodzajami kamienia. Tam zaprojektowaliśmy nasadzenie z formowanego iglaka w nawierzchni ze żwirku, celowo “uczesanego” w charakterystyczne dla sztuki japońskiej okręgi.