trawy w ogrodzie rybnik

Trawy w ogrodzie – projekt zagospodarowania ogrodu.

Wymogiem tego ogrodu było ciekawie zaaranżowana zieleń wraz z miejscami do relaksu oraz osobą strefą zabaw dla dzieci. Wprowadzono również różnorodną zieleń, gdyż zagościły trawy w ogrodzie Rybnik to malownicza okolica, gdzie takich ogrodów, możemy spotkać wiele. Ogród okala dom jednorodzinny o nowoczesnej konstrukcji, dlatego też i on został zaprojektowany w sposób nowoczesny i ponadczasowy. Każdy ma tu swoją strefę, dorośli na tarasie i w specjalnie przygotowanym zakątku do relaksu wśród drzew i krzewów, a dzieci na specjalnie przygotowanej przestrzeni placu zabaw. Ogród nie jest duży, ale rozmieszone w nim zostały wszelkie wymagane elementy, dodatkowo uzupełnione ciekawymi roślinami i zróżnicowanym wyglądzie.

Trawy w ogrodzie – szumiący krajobraz

Nietrudno zauważyć, że motywem przewodnim tego projektu są ozdobne, wyższe i niższe trawy w ogrodzie Rybnik jest miejscem, gdzie dość często zobaczymy taki krajobraz. Trawy niemal nierozerwalnie kojarzą się z nowoczesnym i minimalistycznym ogrodem. Zachwycają one zarówno wyglądem jak i swoim szumem- są roślinami, która oddziałuje na zmysły. Trawy w ogrodzie pojawiają się zwykle z przodu, przed domem, a także po bokach i z tyłu, okalają niemal całą przestrzeń. Stanowią element ozdobny jak i mają funkcję osłaniającą. Trawy są roślinami, które dobrze rosną w niemal każdym ogrodzie, są długowieczne i rzadko atakowane przez choroby czy szkodniki. Z tego względu często wykorzystuje się je w ogrodowych aranżacjach, są roślinami mało problematycznymi i niewymagającymi. W sklepach można dostać przeróżne gatunki traw i zależnie od naszych wymagań i oczekiwań.

trawy w ogrodzie rybnik

Trawy bardzo dobrze komponują się z kwitnącymi bylinami, dla których stanowią oryginalne tło. Trawy o ciekawej kolorystyce polecamy sadzić w wyeksponowanych miejscach. Dlatego też, przed wejściem do domu posadzono, pięknie wybarwiające się na czerwono oraz na biało gatunki. Rabaty to element dekoracyjny tworzony na podłożu z kamieni, co sprawia, iż front ogrodu prezentuje się bardzo współcześnie i minimalistycznie. Do ogrodu zaprojektowanego w takim charakterze najlepiej nadają się takie gatunki traw jak kostrzewa sina, ostnica cieniutka, owies wiecznie zielony, a także sesleria jesienna, trzęślica modra czy turzyce. Największe wrażenie, jeśli chodzi o trawy w ogrodzie, robią oczywiście miskanty. Osiągają one imponujące rozmiary i tworzą niezwykle imponujące pióropusze. Warto sadzić je w miejscach, gdzie chcemy odgrodzić się od czegoś – np. z tyłu ogrodu lub w jego rogach.

trawy w ogrodzie rybnik

Trawy w ogrodzie zapewniają strefę relaksu 

Przedstawiony ogród posiada aż trzy strefy do relaksu i zabawy. Tuż za drzwiami tarasowymi znajduje się rozległy taras, w rogu ogrodu mamy niewielką altanę z podwieszonym fotelem. Po przeciwnej stronie umieściliśmy także plac zabaw dla dzieci. Przy tarasie zamontowano geometryczne, betonowe donice o nowoczesnym wyglądzie, w których zasadzono gatunki zimozielone, kwitnące byliny, a także zioła. Także przy tarasie zaplanowaliśmy trawy, których szum wprawia w głębokie odprężenie. Wokół domu wydzieliliśmy rabatę, na której rosną niewielkie krzewy, rośliny zimozielone i nieduże gatunki traw ozdobnych. Po lewej stronie od tarasu dojść można do konstrukcji drewnianej, altanki, w której podwieszone zostało siedzisko. Miejsce relaksu, idealne do czytania książek czy wygrzewania się w słońcu. Przy tej strefie nasadzone zostały wyższe krzewy, kwitnące byliny oraz trawy.

Drugi kąt ogrodu to strefa zabaw dziecięcych – z piaskownicą i trampoliną. Wydzielenie tych stref sprawia, iż równocześnie każdy z domowników może zażywać spokoju lub zabawy, bez ingerowania w przestrzeń kogoś innego. To idealna propozycja ogrodowa dla rodziny z dziećmi, która lubi przebywać na świeżym powietrzu wśród gatunków roślin cieszących oko i pieszczących ucho. 

Więcej naszych projektów możecie zobaczyć  >>tutaj<< oraz na Facebook

Dodaj komentarz