projektowanie ogrodu bytom

Projektowanie ogrodów.

Nasza firma zajmuje się kompleksowym projektowaniem ogrodów Bytom jest jednym z obszarów naszej działalności, gdzie mamy przyjemność tworzyć różnorodne koncepcje.

Nawet najwięksi fani nowoczesności, miłośnicy bardzo oszczędnych form, betonu, szkła i kamienia, mają w sobie tęsknotę za naturą. Z takiego też punktu wyjścia powstała niniejsza koncepcja ogrodowa. Zielona przestrzeń dopasowana do ultranowoczesnej bryły architektonicznej budynku. Założeniem było stworzyć ogród zarówno modny i pasujący charakterem do architektury, a jednocześnie taki, w którym dobrze się odpoczywa i na który miło się patrzy, w sposób dość zaskakujący i nieoczywisty.

Nowoczesny projekt ogrodu. 

projektowaniem ogrodów Bytom

Powyższa koncepcja, skupia się na kompleksowym zaprojektowaniu ogrodu Bytom, słynie z prostych terenów, dzięki czemu posiada on do tego doskonałe predyspozycje.

projektowaniem ogrodów Bytom

Powyższy projekt to proste kształty, oszczędne formy małej architektury ogrodowej, kamienie i beton. To także świetnie wkomponowane oświetlenie oraz rośliny o dość regularnych kształtach. Patrząc na posesję od frontu nawet nie przeczuwamy, jak zielono może być za ogrodzeniem. Od frontu mamy tu jedynie niedużą rabatę obrzeżoną murem oporowym i poza nią oczom ukazuje się już tylko nowoczesna architektura. Lecz im dalej, tym coraz ciekawiej. Tuż za budynkiem stworzyliśmy przestrzeń tarasową do codziennego relaksu. By zapewnić domownikom intymność, po prawej stronie budynku nasadzona została roślinność mająca osłonić elewację budynku.

Taras to przestrzeń w iście nowoczesnym stylu. Wzdłuż ściany domu posadzone zostały nieduże iglaki poprzetykane ogrodowymi czosnkami. Co jest jednym z najczęściej występujących elementów w tego typu ogrodach. Czosnek ogrodowy tworzy strzeliste ostróżki, które idealnie wpisują się w charakter minimalistycznej przestrzeni. Jego kolory fioletu i bieli idealnie wyglądają na tle zieleni i srebra iglaków. By zrównoważyć niewysokie iglaki, w przestrzeni tarasowej zasadzone zostało także drzewo wielopniowe. Dające ciekawy efekt zarówno wizualny jak i potrzebny latem cień. Tuż przy strefie wypoczynku, na którą składa się tutaj zestaw mebli ogrodowych, umieszczone zostało drzewo bonsai. Jest ono jednym z najbardziej egzotycznych, a także przykuwających wzrok, elementów tej ogrodowej przestrzeni.

W naszych warunkach najlepszym wyborem na ogrodowe bonsai są takie drzewa jak dzika jabłoń, lipa, klon, a także jałowiec, głóg, cis i również grab lub buk. Taras domknięty został z lewej strony pokaźną rabatą z ziołami i donicami na warzywa. Czyni z niego przestrzeń zapraszającą do odkrywania smaków i zapachów, a także do eksplorowania dalszej części ogrodu- leśnej.

projektowaniem ogrodów Bytom

Projektowanie ogrodów – trawnik

Spory trawnik ogrodowy przecięliśmy ażurową ścieżką wykonaną z kraty pomostowej. Ścieżka ta prowadzi do dalszej części ogrodu o charakterze bardziej naturalistycznym, leśnym, pachnącym sosną, świerkiem i innymi iglastymi gatunkami drzew oraz krzewów. Ta część ogrodu oddzielona została gabionami, za którymi znalazła się leśna rabata. Sercem tej części ogrodu jest altana z zewnętrzną kuchnią oraz z miejscem na palenisko. Aby domownicy mieli, gdzie usiąść, postawiono tutaj ławkę gabionową, a całość tej części ogrodu pozwala poczuć się trochę jak w prawdziwym, tajemniczym lesie na ognisku. Rabatę leśną z dwóch stron zamknęliśmy wałem ziemnym, który jest porośnięty roślinami okrywowymi. Leśna rabata to świetny sposób na wytłumienie hałasu dochodzącego spoza ogrodu, To także ciekawy pomysł na zestawienie ze sobą różnych odmian iglaków- drzew i krzewów- o bardzo różnorodnej kolorystyce. Od żywej zieleni aż po zimną barwę srebra. Zaproponowane przez Nas, tu iglaki to różne rodzaje świerka, jodły, jałowca, a także cisu. 

Chcesz posiadać swoje wyjątkowe miejsce? Zgłoś się do nas, zajmujemy się projektowaniem ogrodów Bytom – jest miastem w którym również działamy!

Jeśli chcesz zobaczyć nasze realizacje zapraszamy >>tutaj<< oraz na Facebook