Szukasz
tańszych
rozwiązań?
mobile menu

Aktualności

Zakładamy przydomowe oczyszczalnie!

Jest to ekologiczne rozwiązanie, tańsze koszty utrzymania, a także bezawaryjność.

Dzień Dziecka w Ogrodach Drama

W ten wyjątkowy dzień sprawiamy radość dzieciom i nie tylko.


Dlaczego warto zatrudnić architekta krajobrazu?

Przed podjęciem prac związanych z zaplanowaniem ogrodu często wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto skorzystać z usług profesjonalisty. Niejednokrotnie o ostatecznej decyzji decyduje domowy budżet. Wolimy samodzielnie, metodą prób i błędów, korzystając z Internetu czy wiedzy znajomych, obsadzić naszą przydomową przestrzeń. Dlaczego warto jednak zaufać profesjonaliście? Co zyskujemy?

Zapraszamy na konsultacje w okresie zimowym!

Nadeszła zima, mogłoby się zatem wydawać, że o planowaniu ogrodu można obecnie zapomnieć. Nic bardziej mylnego! Jeśli na wiosnę chcemy od razu ruszyć z zakładaniem swojego zielonego zakątka, teraz jest najlepszy czas na to, by wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować, przygotować projekt i skonsultować się ze specjalistą. W sezonie nasi fachowcy mają pełne ręce roboty – teraz jednak przychodzi chwila wytchnienia i jesteśmy wyłącznie do Państwa dyspozycji. Nasi architekci mogą całkowicie oddać się pracy projektowej. Z przyjemnością poświęcimy więcej czasu, by dokładnie omówić interesujące Państwa kwestie związane z aranżacją ogrodu.

Gliwice, projekt ogrodu przydomowego

Przedstawiamy nowy projekt przydomowego ogrodu w miejscowości Gliwice. Opracowany zakres to 900 m2. W tym przypadku przestrzeń została maksymalnie otwarta. Frontowa część ogrodu obejmuje podjazd do garażu i wejście wysypane drobnym grysem granitowym. W nawiązaniu do ciemnej sylwetki domu w projektowanych ścieżkach zastosowano przedepty z płyt betonowych w grafitowej kolorystyce. W tylnej części ogrodu nasze biuro zaproponowało obszerny taras z drewna egzotycznego. W końcowym narożniku działki usytuowane jest miejsce wypoczynku dla dzieci. Oprócz tego znalazło się miejsce na takie elementy ogrodu takie jak warzywnik i kompostownik.

Ogród w Karchowicach, cz. 2

Prezentujemy zdjęcia z trwającej budowy ogrodu w miejscowości Karchowice. Obecnie intensywnie prowadzone są prace ziemne. Widać już pierwsze efekty i ogród nabiera kształtów. Przypominamy, że głównym założeniem jest uzyskanie otwartej kilkupoziomowej przestrzeni. Ze względu na spadki wyrównano teren w części działki i ukształtowano poziome tarasy obrzeżone betonowymi krawężnikami.

Dziennik budowy: Tychy, ogród bezobsługowy

Mamy przyjemność zaprezentować zdjęcia z kolejnej budowy, prowadzonej w miejscowości Tychy. Całość założenia to ok. 800 m2. Kluczowym założeniem projektu jest stworzenie „ogrodu bezobsługowego” o nowoczesnym charakterze. Zaproponowany układ ogrodu, podjazdu i tarasu ściśle nawiązuje do nowoczesnej bryły domu.
Ogród w Ziemięcicach, przebieg prac

Na ukończeniu są prace związane z ogrodem w miejscowości Ziemięcice. Z radością prezentujemy projekt i przebieg prac.

Zaprojektowana przestrzeń obejmuje teren o powierzchni 1165 m2. Z przygotowanych przez architekta dwóch propozycji zagospodarowania terenu, w postaci graficznie opracowanych rzutów obrazujących różne warianty kompozycji, ostatecznie naszym klientom najbardziej do gustu przypadł niżej przedstawiony układ ogrodu.

Z dziennika budowy: nowoczesny ogród w Karchowicach

Wraz z z nadejściem jesieni rozpoczęliśmy pracę nad ogrodem w miejscowości Karchowice. Projekt zakłada zagospodarowanie terenu o powierzchni 750m2 w stylu nowoczesnym. Głównym elementem założenia jest uzyskanie otwartej kilkupoziomowej przestrzeni, z której każdy ma swoją odrębną funkcję.

Na ogrodzie zaproponowano utworzenie trzech tarasów. Poszczególne tarasy zostały obrzeżone betonowymi murkami, dzięki czemu uzyskaliśmy duże płaszczyzny. Na pierwszym tarasie zlokalizowano grill wraz z wędzarnią. Na drugim tarasie-plac zabaw z trampoliną zjeżdżalnią oraz piaskownicą. Na najwyższym, trzecim tarasie umiejscowiony jest domek narzędziowy, podwyższone rabaty na zioła i warzywa,a po lewej stronie placyk wypoczynkowy.

Dni otwarte – Jesienny Weekend już za nami!

W pierwszych dnia października zaprosiliśmy wszystkich sympatyków Ogrodów Drama na spotkanie do naszego Centrum Ogrodniczego. Imprezę połączyliśmy z wyjątkowymi promocjami na materiał roślinny i narzędzia ogrodnicze. Wśród przygotowanych atrakcji były m.in. pokazy florystyczne, porady z zakresu ogrodnictwa, a dla najmłodszych malowanie dyń. Dni otwarte były również wyjątkową okazją, by porozmawiać z architektem i rozwiać wątpliwości związane z przebiegiem procesu projektowego. W tym roku wyjątkowo dopisała nam pogoda, a chętnych nie brakowało. Zobaczcie zdjęcia!Dziennik budowy: ogród w Zbrosławicach

Z sukcesem zakończyliśmy budowę ogrodu w miejscowości Zbrosławice. Zakres opracowania obejmował projekt nawierzchni, rozmieszczenia punktów świetlnych, zieleni oraz systemu nawadniania. 

Całkowita powierzchnia działki to: 1996 m2 z wkomponowanym laskiem o wielkości 400 m2. Realizacja ma zdecydowanie nowoczesny charakter. Szczególnie wyróżnia ją nietypowa forma, dynamiczne skosy i podcięcia tarasu. Projekt ten zakłada maksymalną funkcjonalność przy wydzieleniu poszczególnych stref. Całość łączy ścieżka spacerowa stanowiąca jednocześnie ciąg komunikacyjny pomiędzy tarasem, przestrzenią rekreacyjną a miejscem na ognisko. 


Jesienny weekend atrakcji w Centrum Ogrodniczym, zapraszamy!

Zapraszamy wszystkich pasjonatów ogrodnictwa do Centrum Ogrody Drama w dniach od 02-04.10. W trakcie tego weekendu będą czekać na Państwa ciekawe promocje oraz szereg atrakcji, pokazy florystyczne, profesjonalne porady architekta krajobrazu z możliwością indywidualnych konsultacji, warsztaty dla najmłodszych i nie tylko. Zachęcamy do zapoznania się z programem. 

Przygotowujemy trawnik na nadejście zimy

To, w jaki sposób zadbamy o nasz trawnik przed zimą, będzie miało zasadniczy wpływ na jego kondycję następnej wiosny. Należy w odpowiednim czasie wykonać ostatnie koszenie, zwracając przy tym uwagę na długość źdźbeł. Powinniśmy także na jesień dobrać odpowiednie nawozy i pamiętać o wertykulacji. Zacznijmy jednak od początku. 

Nowości

ZIELONE EKRANY. Nie czekaj i ciesz się prywatnością  od zaraz!  Gotowe zestawy składające się z siatki z galwanizowanej stali oraz recznie zaplatanych roślin w całym okresie wzrostu. W sprzedaży w Centrum Ogrodniczym. Szczegóły oraz dostepność pod numerem   tel. 784 720 720.Dla posiadaczy małych i sporych ogrodów

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również gabiony. 

Zachęcamy Państwa do współpracy z naszą firmą!   

Zioła

Ogródek ziołowy można założyć zarówno na działce, jak i balkonie.
Zioła w ogrodzie to rośliny łatwe w uprawie, nie potrzebują wielu zabiegów pielęgnacyjnych poza regularnym odchwaszczaniem grządek i podlewaniem.
My natomiast polecamy ziołowe kobiałki  dostepne w Ogrodach Drama  od reki!


Aktualna budowa

Ogrody Drama przyłapane  w akcji. Na zdjęciu aktualna budowa w Tarnowskich Górach.


Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni na:

Napisz do nas

Masz pytanie? Skorzystaj z formularza

Niepoprawie wypełniony formularz!

Nie udało się wysłać formularza!

Formularz został wysłany!
Skontaktuj się nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zbrosławice ul.Wolności 110

Telefon 696 240 240696 240 240

Telefon 32 750 13 2032 750 13 20

Wszelkie Prawa Zastrzeżone. © Ogrody Drama 2015